Svadba inšpirovaná slovenskými tradíciami a slovenskou kultúrou....
 

Ahojte :)

V dnešnom článku si prídu na svoje hlavne milovníci slovenskej ľudovej kultúry, zvykov a tradícií. Aj vy snívate o ľudovej svadbe? Páčia sa Vám fotky v krojoch, farby slovenskej zástavy, či ľudove zvyky a tradície? Dnes sa Vám pokúsim ukázať, aká krásna takáto tradičná svadba naozaj môže byť. Ak si ešte nie ste isté, zvažujete - áno, či nie pre ľudovú svadbu, pokúsim sa Vám priblížiť a ukázať, kde môžete zakúpiť prekrásne ľudové šaty v modernom prevedení. Ukážeme si šikovné ručičky, ktoré vám vyhotovia oznámenia presne podľa vášho želania s motívom tradičnej slovenskej kultúry  a samozrejme pripojíme aj prekrásne fotky už reálnych svadieb. Prajem Vám pekné čítanie :)

Let's Twist Again :)

 Po úspešnom článku ako naplánovať retro svadbu inšpirovanú rokom 1920 Vám prinášame pokračovanie:  a to, ako naplánovať svadbu inšpirovanú rokom 1950. 50 - té roky boli párty roky. Ak milujete závabu, Rock n' Roll, divoké nadýchané šaty, bodkované a čerešňové vzory, výrazné rúže a účesy a plánujete svadbu tak čítajte ďalej :)

 

Túžite po netradičnej retro svadbe? Chceli by ste sa vrátiť do čias minulých a nechať sa odviesť luxusným oldtimerom, byť extravagantnou a sexi nevestou a túžite po nespútanej a divokej svadobnej zábave? Tak si pozorne prečítajte náš článok a spolu naplánuje Vašu retro svadbu snov na Slovensku. 

Veľmi dôležité je zistiť aký rok sa Vám páči najviac. Momentálne sú najpopulárnejšie svadby inšpirované rokom 1920 - takzvané The Great Gatsby Weddings. A práve tieto si dnes v našom článku podrobnejšie rozoberieme. V ďalších blogoch sa budeme venovať aj roku 1950 či 1960.

Bohemian wedding

Onedlho tu bude jar. Rozkvitnuté stromy a lúky. Nespútané množstvo farieb a vôni. Všade naokolo štebot vtáčikov, teplúčke jarné dni, vo vzduchu budeme cítiť lásku a naše srdcia budú plesať radosťou. Jarné obdobie je proste ako stvorené na svadby. Ak by som sa ja mala vydávať v tomto jarnom období, určite by som sa nevedela rozdodnúť či mať na svadbe krásnu zamatovú ružovú - ako púčiky stromov alebo radšej bledunkú fialovú ako krásne voňavé fialky….A myslim, že s týmto problémom bojujú viaceré nevesty, ktoré sa chcu vydávať v najkrajšom ročnom období. No a práve preto Vám chcem prestaviť bohemian style. Tento štýl je známy uz dlhé roky v Amerike a na pomaly sa dostáva aj na Slovensko. Zaujala som Vás? Tak neváhajte a čítajte ďalej.

Štýl, ktorý v dnešnej dobe vídame čoraz častejšie, nesie názov “Vintage”. Svadobné páry sa čoraz radšej prostredníctvom tohto štýlu vracajú do minulosti a k histórii svojich predkov. Výhodou je najmä možnosť využitia doplnkov a predmetov, ktoré častokrát nájdeme na povale starých mám. Aj práve preto toto slovo označuje niečo staré alebo historické. Farby si samozrejme môžete vybrať podľa svojho vlastného uváženia, no najvhodnejšími farbami sú prírodné odtiene v doplnení s jemnejšími odtieňmi ružovej. Svadby v duchu vintage sa vracajú do obdobia 20-tych až 50-tych rokov 20. storočia a ľahko ich spoznáme podľa nežných a romantických farieb, starých predmetov, čipky a originálneho vintage oblečenia.